Zuhanykabin klausztrofóbiásoknak, avagy légiesség a fürdőszobában

Zuhanykabin klausztrofóbiásoknak, avagy légiesség a fürdőszobában

Mire jó a zuhanyfal?

Zuhanyozni, nyilván. De még mire? Például nem kell az ajtót használni (mert nincs). Jól szellőzik, nem szorul be a pára. Ha elég tág a hely, viszonylag kevés víz folyik rá, könnyebb takarítani. Nem kerül annyiba mint egy kabin, mert kevesebb szerelvényt használunk fel.

Ma egy háromrészes csodát mutatok be Önöknek:

 

A képen látható zuhanyfalat Nyíregyházán építettük  egy családi házban. A háziak kifinomult ízlését dicséri a zöld falak és a sötét csempe összeválogatása a fehér szaniter termékekkel, radiátorral. Hogy az összhangot ne törje meg egy újabb színárnyalat, a zuhanyfal anyaga ún. Extra Clear üveg, ami kb. 10 %-kal drágább a sima float üvegnél.

Mire jó az Extra Clear üveg? Az átlátszó üveg alap esetben vasat tartalmaz, amitől  – gyártónként eltérő mértékben – az üveg enyhe zöld árnyalatot kap. Ezzel szemben az Extra Clear üveg csökkentett vastartalmú, így teljesen “kristálytiszta”, nincs benne zöldes árnyalat. Innen ered többfajta elnevezése is: Opti-White, Low-Iron stb.

Visszatérve a falra, ez az üvegtípus – anyagából adódóan – kiemeli a színeket, és közben beleolvad a környezetébe, mint egy egészséges kaméleon. Nem kell részleteznem, fontos szempont volt, hogy a zuhanyfal illeszkedjen a fürdőszobához. A fényes csaptelepek mellé mi is fényes króm szerelvényeket használtunk, a lehető legkevesebbet. A sok helyütt kapható „keretes rémek” helyett, letisztult keret nélküli kabinokat, falakat építünk. Beépítés szempontjából, fal-üveg, üveg-üveg fix üvegrögzítőt, illetve felső csőmerevítést alkalmaztunk. A merőlegesen elhelyezkedő üvegek öntartóak, a pengefalat pedig megtartja oldalt a fix rögzítő, mégis kellett egy kis támogatás csőrögzítés formájában, hogy ne mozogjon az üveg. A csőrögzítést a két üvegre tették kollegáim kb. 1350-os szögben, ez hasznos, légies, divatos, nevezzük ahogy akarjuk, mindenképpen egyedi látvány.

Mielőtt a kedves Olvasó elrohanna a fürdőszobába csempét bontani a leendő zuhanyfala számára, az alábbi tanácsokat érdemes megfogadni:

– A burkolásnál a megfelelő lejtés kialakítása, ezt nem győzzük kihangsúlyozni. Zuhanyfalak esetében erre fokozottabban kell ügyelni! Mivel nem teljesen zárt, ezért lehetetlenség tökéletes vízzárást várni tőle, egy kevés víz kifolyhat a kabinon kívülre, ezt eleve figyelembe kell venni!

– Az üveg nagyon masszív, szilárd anyag, de nem áll meg magától. Mindenképpen rögzíteni, merevíteni kell. A keskenyebb üvegnél – dupla magas fix rögzítőkkel – elhagyható a csőrögzítés, a szélesebbnél nem! Aki látványos, nagy falat szeretne, annak meg kell barátkoznia csőmerevítés gondolatával.

– Rendeltetésszerű használat! Megfelelő rögzítés mellett is az üveg rugalmas, nem ajánlott a csövön végezni a napi húzódzkodásokat!